10-aastane tüdruk peaministrile: “Rootsi nimi võiks muutuda Mixlandiks!”

1
949

Väites, et Rootsi on multikultuurne riik, kirjutas 10-aastane Wilma oma peaministrile Stefan Löfvenile kirja, paludes tal muuta riigi nimi Rootsis Mixlandiks. PM vastas tema kirjale ja kirjeldas seda ideed „leidlikuks”.

Sunnansjöst pärit 10-aastane Wilma saatis peaministrile Stefan Löfvenile kirja, kus ta tegi ettepaneku muuta riigi nime.

Wilma arvab, et Rootsi on multikultuurne riik, mida tuleks kutsuda Mixlandiks, rootsi keeles “Blandland”, ja ta kirjutas peaministri Stefan Löfvenile oma taotlusega kirja.

„Inimesed diskrimineerivad“

„Põhjuseks on see, et me kõik tuleme segatud riikidest”, ütleb Wilma DT.se-le, väites, et inimesed on Rootsis „diskrimineeritud”.

Peaminister vastas kirjale

Sotsiaaldemokraatlik PM, Stefan Löfven, vastas ka Wilma kirjale.

Ta nimetas ettepanekut „leidlikuks ja idee on põhimõtteliselt ahvatlev“. Samas ei ole sotsist peaministri sõnul ametlik nimemuutus kavas , ning ta selgitas Wilma’le, et riigi nimi on Rootsi, mis on „pärand ajaloost”.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.