1500+ inimest tulid Iirimaa tänavatele, et protesteerida uue varjupaigakeskuse rajamise pärast

0
615

üle tuhande mureliku inimese, tulid Iirimaal Galway maakonna tänavatele protestima kavandatava varjupaigakeskuse vastu,  Oughterardi väikelinnas.

“Selle plaani kohaselt suureneb Oughterardi elanike arv 20% üleöö,” ütles maakonnavolinik Tom Welby.

Kolme kilomeetri kaugusel külast hotellini, mille kõrvale plaanitaksegi rajada pagulaskeskus, marssis vaikides üle 1500 inimese.

Vastavalt Connacht Tribune uudisele, väidavad kohalikud inimesed, et nende väikelinn Oughterard lihtsalt ei ole infrastruktuuri või selle teenuste toetamiseks piisavalt hea piirkond.

Vaikne rongkäik, mis algas Oughterardi katoliku kiriku juurest eelmisel kolmapäeval, kus peeti ka avalik kõnekoosolek, milles linna kohalikud elanikud hääletasid ülekaalukalt varjupaigakeskuse rajamise vastu.

Arvestades, et Oughterardi väikelinnas elab 2016. aasta seisuga 1318 inimest, võib eeldada, et väljas olid kõik linnaelanikud, ning lisaks veel naaberlinnadest.

Sõltumatu poliitik Noel Grealish kutsus kõnekoosolekul rahvast üles selgelt eristama „häid Süüria kristlasi“ ja „Aafrikast pärit majandusrändajaid“, kes riiki elama sotsiaalteenuste peale, mida võiks selle asemel kasutada abivajavate iirlastele.


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.