28 000 vähese sissetulekuga Soome peret said jõuludeks 70 eurose toidu kinkekaardi

0
364
Foto: Suomen Punainen Risti / Katja Lösönen

Soome Punane Rist ja Mannerheimi Lastekaitseliit kogusid väikse sissetulekuga perede lastele jõuludeks raha. Kokku said toidu ostmiseks kinkekaardi 28 000 peret.

Kinkekraadid jagati laiali koostöös perenõuandlate, sotsiaaltöötajate ja kogudustega. Paljude nende perede lapsevanemad olid enne seda pühi kartnud, kuna polnud millegi eest lauda katta, vahendab Ilta-Sanomat.

Üks kolme lapse ema ütles, et tunne oli seletamatu, kui avas ümbriku ja selle sees oli kinkekaart 70 euro peale. Emal tõusid pisarad silmadesse, kuna ta teadis, et saab lastele süüa osta.

Vaesuses elab ligi 110 000 soome last. Kehvades oludes perede lastele raha kogumisel osalesid käesoleval aastal tuhandeid ettevõtteid ja kümneid tuhandeid eraisikust annetajaid. Lõplik summa selgub aasta alguseks.

Allikas: https://eestinen.fi/

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.