Politsei võttis neiu koolist keset tundi kinni Tiktoki postituse pärast: “Saksamaa on minu kodumaa ja mitte ainult koht kaardil”

0

Saksamaal viivad kolm politseinikku ootamatult klassikaaslaste silme all klassist välja 16-aastase tüdruku. Milles seisneb tema süü: ta ütles TikTokis, et “Saksamaa on tema kodumaa ja mitte ainult koht kaardil”. Kooli direktor teatas politseile kuriteo kahtlusest.

“Ma olen hirmunud,” ütleb ema Junge Freiheitile . Naise hääl väriseb: “See on vägivald, ma poleks elus arvanud, et nii minu tütrega tehakse.” Tütar, keda me täna kutsume siin ” Miriamiks”, on 16-aastane. Tüdruk õpib Mecklenburg-Vorpommernis Ribnitz-Damgarteni linna Richard-Wossidlo keskkoolis. Siinsed peategelased on nende kaitseks nimetatud anonüümseteks – küsimus on vaid: kelle eest neid kaitsta peab?

Oli 27. veebruar, kui Miriam istus hommikul klassis ja tegi koolitöid. Direktor Jan-Dirk Zimmermann tegi kõne politseisse. “Kella 9.45 paiku teavitas direktor politseid võimalikust kuriteost,” selgitab Stralsundi politseijaoskonna teabejuht Marcel Opitz JF-le . «Teate kohaselt oli laekunud info, et väidetavalt on 16-aastane koolitüdruk sotsiaalvõrgustikus levitanud põhiseadusevastast sisu. Kooli saadeti asja uurima politsei.

Politsei teabejuhi sõnul oli patrullis kolm politseinikku (sest hommikuses vahetuses on paaritu arv politseinikke). Nad sõitsid Richard Wossidlo Ribnitz-Damgarteni keskkooli. Politsei uurib asja, kuid “esialgset kuriteokahtlust ei õnnestunud tõendada”, ütles teabejuht Opitz.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond koolis

Mis oli siis direktori politsei kutsumise põhjus? „Mu tütar postitas paar kuud tagasi TikToki Smurfide video. Seal öeldi, et Smurfidel ja Saksamaal on midagi ühist: “Smurfid on sinised ja nii on ka Saksamaa”. See oli naljakas postitus AfD parteilt. Ja nii siis Miriam postitas ka selle, et “Saksamaa on tema kodumaa ja mitte ainult koht kaardil,” ütles tüdruku ema.

Võib-olla oli direktor Zimmermann sel ajal väga entusiastlik ka oma õpilaste seas toimunud “natsijahist”? Direktor kirjutas 29. veebruaril 2024 kooli kodulehel, et kooli auditooriumis on praegu üleval SPD-ga (Saksamaa Sotsiaaldemokraatlik partei) seotud Friedrich Eberti Fondi näitus teemal “Demokraatia tugevdamine”. “Avamine toimus 23. veebruaril Friedrich Eberti fondi esindaja, Ribnitz-Damgarteni linnapea ja kohaliku kogukonna esindajate juuresolekul,” kirjutas direktor, kes näis olevat uhke, et võtab vastu nii palju kõrgeid isikuid.

“Kõik kohalviibijad rõhutasid, et järjest domineerivam paremäärmuslus raskendab diskussioonikultuuri ka meie piirkonnas ning seab teadlikult ohtu demokraatliku põhikorra.” Muidugi peab kooli juhtkond sellele reageerima – ja politsei kutsumine on vähim, mida saab teha mõistele “minu kodumaa” ja “siniste smurfide” puhul.

Kolm politseinikku klassiruumis

Nii suundusid korrakaitsjad keemiaklassi, kus Miriam parasjagu õppis. «Mu tütar rääkis mulle hiljem, et kolm politseinikku seisid ootamatult klassiruumis ja võtsid ta kinni. See ajas mind nii vihaseks.” Ema kirjeldas juhtunut edasi, kuidas politsei ta tütre klassiruumist välja viisid. “Täpselt nagu kurjategija. Nad kõndisid läbi terve kooli. Õpilasi oli üle 500. See on täiesti arusaamatu. Ja siis kõndisid nad läbi terve koolimaja õpetajate tuppa.”

Peale õpetajate tuppa jõudmist oli seal ka koolisekretär. “Politsei ütles mu tütrele, et see kõik on «tema enda kaitseks» palus tal edaspidi sellistest sõnumitest hoiduda. See tähendab, et nad teadsid ette, mida mu tütar oli postitanud. Nad teadsid, et see ei ole kuritegu, ja ometi avalik marss läbi kooli, need ähvardused ja sõnavabaduse mahasurumine.”

“Õnneks on mu tütrel tugev iseloom”

Miriam rääkis emale kodus, millised sündmused koolis olid toimunud. «Õnneks on tütrel tugev iseloom. Tema poole pöördus kord varem üks õpetaja, kes on abielus türklasega. Õpetaja ütles: “See ei saa olla tõsi, et mu tütar hääletaks AfD poolt ja kas ta tahaks, et tema mees ja lapsed peaksid Türki tagasi minema?”

«Helistasin koolidirektorile. Ma ütlesin: “Härra Zimmermann, kui te arvate, et mu tütar teeb midagi valesti, rääkige kõigepealt minuga! Direktor ütles mulle, et tal pole selleks luba, aga ta peab sellisest asjast kohe politseisse teatama.»

Järsku on asi “vaenu õhutamises”

JF uuris politseilt, miks peab politsei noortega maha selliseid “arutelusid”, miks politsei sellistel puhkudel kutsutakse ja milles tüdrukut nüüd täpselt süüdistatakse. „Pärast seda, kui oli tuvastatud, et olemasolevate andmete kohaselt ei tundu tegemist kuriteoga, peeti õpilasega maha „ohuvestlus“, antud juhul täpsustav vestlus vastavalt ÕP §-le 13. SOG MV,” ütles politsei pressiesindaja Opitz, “ja lõpuks juhitakse tähelepanu ka kuritegudele, nagu StGB § 86 a ja muud”.

Selgituseks: SOG MV on Mecklenburg-Vorpommerni julgeoleku- ja korraseadus. Paragrahvi lõige 13 määratleb: “Avaliku korra eest vastutavad asutused ja politsei peavad oma äranägemisel rakendama kehtivate seaduste raames vajalikke meetmeid, et võidelda avalikku turvalisust või korda ähvardavate ohtudega.”

Politsei: Tüdruk pole midagi toime pannud

Aga milles tüdrukut süüdistati? «Lõpuks mitte milleski,» ütleb politsei pressiesindaja Opitz, kuid nimetab siis kahte teravat kriminaalõiguse mõõka: «Seaduslikkuse põhimõtte järgi tuli uurida juhtumi asjaolusid. Kõige tõenäolisem kuritegu oleks olnud võimalik kuritegu kriminaalkoodeksi paragrahvi 86 a või 130 järgi. Kriminaalkoodeksi paragrahv 86a viitab põhiseadusevastaste või terroristlike sümbolite, näiteks haakristide, “saksa saluuti”, erinevate ruunide või tätoveeringute eksponeerimisele loosungitega nagu “veri ja au” vms. Saksa karistusseadustiku paragrahv 130 näeb kriminaalkorras ette rahvavastase õhutamise, näiteks “vaenu õhutamise ja etniliste rühmade vastu suunatud vägivalla õhutamise”.

Jääb üle ainult vaadata, mis seos on sinistel smurfidel ja mõistel “kodumaa” nende kuritegudega. Politsei andmetel Miriamile süüdistust esitatud ei ole. Nüüd on ta aga politsei infosüsteemis. Seda seetõttu, et Mecklenburg-Vorpommerni osariigi politsei kasutab juhtumite registreerimiseks ja dokumenteerimiseks elektroonilist juhtumiabi.

Tüdruku “haavatav vanus” sai murettekitavaks sel hetkel, kui juhtumist teatati

Politsei pressiesindaja Opitz kinnitas, et asjakohaseid andmeid, sealhulgas isikuandmeid, säilitatakse, anonüümseks muudetakse pärast vastavaid kustutamisperioode “ja seejärel kustutatakse – nagu antud juhul”. Lisaks on politsei kindel, et ametnikel oli luba tüdrukuga rääkida ilma tema vanemate ja/või õigusabita.

Lõpetuseks juhib politsei juhtumit kajastavale ajalehe JF -le tähelepanu järgmisele: “Kui kavatsete juhtumi faktidest teada anda, tahaksin lõpuks välja tuua ka tüdruku haavatava vanuse. Kas te sellega arvestate?” Süütu tüdruku haavatav vanus ei paistnud aga EI koolile ega ka kooli külastanud politseile erilist muret tekitavat.

Kool ja direktor keeldusid kommentaaridest

JF saatis ka Mecklenburg-Vorpommerni siseministeeriumile ja haridusministeeriumile küsimuste nimekirja. Mõlemad asutused suunasid edasi politsei poole. Haridusministeeriumi kommunikatsioonijuht Henning Lipski väitis: “Koolipsühholoogi tuge polnud tüdrukul vaja.” Jääb selgusetuks, kuidas antud ametnik kavatseb juhtumit oma laua tagant hinnata. Mõned Miriami klassikaaslased nägid seda teisiti. “Pärast tulid paar õpilast mu tütre juurde ja lohutasid teda,” räägib Miriami ema.

Ka kool ja direktor Zimmermann keelduvad asja kommenteerimast. Miks direktor politsei kutsus? Miks ta kõigepealt vanematega ühendust ei võtnud? Miks tüdruk keset tundi klassist välja viidi? Samuti ei soovi direktor selle kohta telefoni teel midagi öelda – sest tal pole lubatud midagi öelda. Kas sellest peaks saama poliitiline pretsedent?

AfD viib asja parlamenti

Mecklenburg -Vorpommerni liidumaa parlamendi fraktsiooni Alternatiiv Saksamaale (AfD) hariduspoliitika eestkõneleja, kahe kooliealise lapse isa, kavatseb juhtumi tõstatada ja seda osariigi täiskogu istungil arutada.

Ta ütles JF-ile : “See skandaalne juhtum näitab, et meie koole kasutatakse üha enam inimeste arvamuste muutmiseks. Kui haridusministeerium selle tõesti tellis, peavad sellel olema poliitilised tagajärjed. Lõppkokkuvõttes peaks direktor oma õpilaste eest seisma ja vähemalt kõigepealt nende vanematega rääkima, mitte helistama kolmele politseinikule, sest ta sai anonüümse meili ühe õpilase kohta”.

Allikas: Kansalainen , Junge Freiheit