Aafrika liidrid nõuavad: „Peatage juba see avatud piiride poliitika Euroopas, kodumaa vajab oma noori!”

0
341

Paljud Aafrika riigipead on üllatunud Euroopat – kritiseerides avatud piiride poliitikat ja kutsuvad Euroopa Liitu üles seda muutma, teatas Austria kantsler Sebastian Kurz “Bildi” vahendusel.

Kurz, kes viibis hetkel Aafrikas välisvisiidil, ütles, et paljud Aafrika riigipead kutsusid teda üles „peatama oma avatud piiride poliitika Euroopas”, sest see viib Aafrika noortest meestest tühjaks.

„See motiveeribki Aafrika noori lahkuma,” ütles Austria kantsler oma kolleegidele.

Etioopia presidendi Sahle-Work Zewde sõnul on parem, kui Aafrika noored jääksid oma riiki ja ei tahaks kunagi Euroopasse ültse tulla.

„On selge, et me ei tohi kaotada oma noori, kuigi nad massiliselt põgenevad Euroopasse. Me peame tegelema nende põhjustega, mitte sümptomitega.

„Esiteks on põgenemine ohtlik. Inimkaubitsejad teenivad sellega palju raha. Me peame hoidma Etioopiat ja Aafrikat ja viima oma inimesed paremasse tulevikku, ”ütles Sahle-Work Zewde.

Kui Bild küsis, kas Euroopa peaks ignoreerima Aafrikast pärit sisserändajate vooge, ütles president:

„Ei, muidugi mitte, aga peame tegema vahet sisserändajate ja pagulaste vahel.  (…)

„See on üsna lihtne: nii kaua kui me ei aita parandada nende kohalikke elutingimusi, tahavad paljud inimesed Euroopasse põgeneda. Paljudel neist on täiesti vale ettekujutus, mida Euroopa neile pakub. ”

Allikas: Voice of Europe

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.