Angela Merkel lahkub oma erakonna esinaise kohalt

0
461

Hollandi suurleht “De Telegraaf” teatab, et Angela Merkel lahkub peale 18 aastat oma partei CDU esinaise kohalt. Ka ei kandideerivat ta enam peale 2021.aastat uuesti riigikantsleri kohale ega ka Euroopa Liidu juurde.

Alates 2000. aastast CDUd juhtinud Merkel teatas täna hommikul nõupidamisel erakonna juhtkonnale, et on valmis partei juhtimise üle andma ning ei kandideeri uuesti ametisse. See tähendab, et CDU esimehe koht jääb vabaks ning erakonnas võib ees oodata sisevõitlus uue juhi leidmiseks.

Partei esimehe kohale on võimalikud järglased tema erakonna peasekretär Annegret Kramp-Karrenbauer (AKK), terviseminister Jens Spahn või finantsekspert Friedrich Merz. Mõne nädala pärast otsustatakse uus partei juht.

Merkel stopt bij de CDU

UPDATE – De Duitse kanselier Angela Merkel stopt na achttien jaar als voorzitter bij haar conservatieve CDU-partij. Ook stelt ze zich na 2021 geen kandidaat meer als bondskanselier en ambieert ze geen positie in Brussel, schrijven Duitse media. Het zoeken naar mogelijke opvolgers bij de CDU begint onmiddellijk; een voormalige rivaal van Merkel stelt zich kandidaat.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.