ÄRI LÄBI – Vahemerel pole enam kedagi “päästa”

0
2148

Valitsusvälise organisatsiooni “päästelaev” Sea-Eye, mis vedas migrante Euroopasse, oli pärast kolmenädalast otsingut merel sunnitud pöörduma tagasi Mallorca sadamasse, sest nad ei suutnud Liibüa rannikult leida ühtki migranti, keda “päästa”.

Itaalia asepeaministri ja siseministri Matteo Salvini karmid piiripoliitikad on Liibüast pärit sisserändajate arvu drastiliselt vähendanud. Jaanuaris vähenes see arv võrreldes 2018. aastaga tervelt 95 protsenti, vahendab Breitbart.

Rangem piirikontroll, mille hulka kuulub “päästelaevade” Itaalia sadamatesse sildumise keeld, on viinud paljude valitsusväliste organisatsioonide, sealhulgas Piirideta Arstid, tegevuse lõpetamiseni.

“Paha populist” Salvini pidas oma valimislubadust ja tõmbas inimkaubitsejate ärile kriipsu peale.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.