Asüülitaotlejad ähvardavad ja ahistavad Flaamimaal koolinoori

0
714
Foto: Peter Vanderveken. Bussipeatus Grote Markti teel.
Fotol olevatel inimestel pole antud looga midagi pistmist

Noored asüülitaotlejad ähvardavad Flaamimaal Turnhouti rongijaamas ja sinna viivates bussides koolinoori – tüdrukuid on käperdatud ning poistel on rahakotid ära varastatud. 

Koolitüdrukuid on ähvardatud noaga, kui neil on seljas olnud lühikesed püksid või lühikeste varrukatega T-särgid – lubati järgmine kord ära tappa, kui nad ei ole islamile vastuvõetavalt riides.

Belgias, Antwerpenis Turnhouti linnas patrullib kohalik politsei suuremate jõududega pärast kooli bussipeatuste lähedustes, sest “noored asüülitaotlejad” häirivad jälle koolilapsi. Antud juhtum puudutab varjupaigataotlejaid Arendonki varjupaigakeskusest, teatab Het Laatste Nieuws.

Eelmisel kooliaastal olid sarnased probleemid.

Lapsi ümbritsesid, ähvardasid, röövisid ja isegi käperdati sisserändajate rühma poolt. Need on noored asüülitaotlejad, kes ootavad pärast kooli bussipeatustes, et sõita bussiga Arendonki varjupaigakeskusesse, mis pole kaugel Turnhoutist. Sarnased probleemid kerkisid selle õppeaasta alguses uuesti esile.

Üks ohvritest on Ellen Koxi 14-aastane laps. 

“Probleemid algasid juba eelmisel aastal, kuid jätkuvad ka sellel kooliaastal,” ütleb Ellen Het Laatste Nieuwsile. 

„Iga kord, kui ta kannab lühikesi pükse või T-särki, saab ta teistelt asüülitaotlejatelt kriitikat. Nad ümbritsevad teda ja sunnivad teda oma käsi ja jalgu katma. Samuti on sihtmärgiks tema sõber, kes on enda arvates gei. Neid nähakse, jälgitakse ja ümbritsetakse. Neid on noaga ähvardatud.”

Politsei: “Oleme probleemist teadlikud!”

Politsei väidab, et nad on probleemist teadlikud ja teevad sealsetes piirkondades täiendavaid patrulle.

“Oleme probleemist teadlikud,” kõlas politsei suust. 

“On olnud rahulikke perioode, kuid probleemid ilmnevad uuesti ja me peame mõned noored vahele võtma. Ka eelmisel aastal olid korraks sarnased probleemid. Arvasime, et praegu on üsna vaikne. Nüüd, kui ilmneb, et kooliaasta alguses on jälle probleeme, oleme alustanud uuesti lisajärelevalvega.”

Allikad:

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.