Austria parlamendivalimistel võidutsesid ülekaalukalt konservatiivid

0
491

Austria erakorralised üldvalimised võitis ülekaalukalt endise liidukantsleri Sebastian Kurzi juhitud konservatiivne Rahvapartei (ÖVP).

Kui peaaegu kõik hääled olid loetud, oli Kurzi partei kogunud rohkem kui 37 protsenti häältest, mis ületab selgelt eelmistel valimistel kogutud 31 protsenti.

Konservatiivide eelmine koalitsioonipartner, paremäärmuslik Vabaduspartei (FPÖ) on saanud umbes 16 protsendi valijate toetuse, mis tähendab suurt langust.

Tänaste valimisteni viis skandaal, mis kukutas võimult eelmise Kurzi valitsuse ja viis kohalt koalitsioonipartnerist FPÖ esimehe Heinz-Christian Strache.

Austria asekantsler Strache tabati lubamas riigihangete võite naisele, kes esitles end Vene oligarhi õetütrena.

Skandaal sai ajakirjanduses nime “Ibiza afäär” – seda Hispaania saare järgi, kus salakaameravideo salvestati.

Tänaste valimiste järel loodab FPÖ uue juhi Norbert Hoferi juhtimisel taastada parempoolse koalitsiooni Kurziga, kes juhib endiselt konservatiivset Rahvaparteid.

Kuigi Kurz jagab FPÖ-ga karmi rändevastast poliitikat, võib endine kantsler otsustada hoopis kolmikliidu kasuks koos roheliste (said umbes 14 protsenti häältest) ja liberaalse Neose parteiga (7 protsenti) – see oleks esimene kolmikliit Austrias.

Suurt koalitsiooni sotsiaaldemokraatidega (SPÖ, 22 protsenti) peetakse ebatõenäoliseks Kurzi ja vasaktsentristide juhtkonna kehvade suhete tõttu, ütles BBC Viinis asuv korrespondent Bethany Bell.

Allikas: Delfi.ee


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.