Belgias keelatakse Halali ja Kosheri tapmismeetodid

0
408
Halal-liha (pilt Google’st)

Belgia parlament hääletas ühehäälselt Kosheri (juutide) ja Halali (moslemite) tapmismeetodite lõpetamiseks, mis jõustuvad Flandria piirkonnas tänasest 1. jaanuar 2019 ja Valloonias 1. august 2019.

Seadusemuudatused hääletati Valloonias mais ja Flandria piirkonnas 2017. aasta juunis ning selles sätestatakse, et enne tapmist tuleb loomad uimastada. See on judaismis ja islamis keelatud.

Euroopa rabbide konverentsi juht Pinchas Goldschmidt on seadusemuudatusele kriitiliselt vastumeelne, öeldes, et see on „Euroopa juutidele kurb päev, kurb päev usuvabadusele Euroopas”.

Nii judaismis kui islamistid usuvad, et nad saavad süüa ainult nende loomade liha, kellel on kõri läbi lõigatud, aga kes on veel teadvusel (loom peab voolama verest tühjaks). 

Religioossed tapmismeetodid on Saksamaal keelatud, välja arvatud mõndadel eranditel. Austrias on heakskiidetud tapamajad, kus valmistatakse Halal ja kosheri liha, kui veterinaararst on juures.

Kosheri ja Halali tapmismeetodite keelamist arutatakse hetkel veel Poolas, Madalmaades ja Šveitsis.

Allikas: Voiceofeurope.com

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.