Berliini advokaat: “Kui tüdrukud ei saa laulda poistekoorides, siis on see põhiseaduse rikkumine!”

0
449
Foto: Jochen Berger

Berliini advokaadi Susann Bräckleini sõnul on asjaolu, et ükski tüdruk ei saa laulda poistekoorides, nagu kuulus koor “Thomanern”, on see põhiseaduse selge rikkumine, vahendab infranken.de.

Kui tüdrukutel ei ole ligipääsu kuulsatesse poistekooridesse, kes seejuures saavad veel ka riiklikku toetust, oleks see diskrimineerimine vastavalt põhiseaduse artikli 3 lõikele 3, mis keelab soolise diskrimineerimise, rääkis advokaat evangeelsele pressiteenistusele

Tüdrukud, kes sooviksid ka Bach Motets’i, Schützi või Mozarti laulda, ei mõista, et miks on see võimalik ainult nende vendade jaoks. Nüüd väidetakse, et tüdrukud ei suutvat seda teha. “See ei ole tõsi, tüdrukud saavad laulda sama moodi,” ütles advokaat.”

Tõlkis: Taivo Sepp 

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.