Brasiilia uus president kehtestab kuritegevuse suhtes nulltolerantsi ning politsei ja sõjavägi „saavad loa tappa”

0
331

Pärast rekordarv tapmisi ja röövimisi Brasiilias on riik tõhustanud võitlust kuritegelike jõukude vastu.

Politsei saab loa tulistada ja tappa, ning kohtulikult karistamata kodanikud võivad relvastuda, relvi avalikult endaga kaasas kanda ja vajadusel relva kasutada, teatab Samhällsnytt.

Äsja valitud president (endine sõjaväejuht) Jair Bolsonaro on lubanud “mitte takistada kodanike soovi julgeolek parandada. Muuhulgas ei karistata enam politseinikke ja sõjaväelasi, kes tulistavad ja tapavad relvastatud kurjategijaid!”

Lisaks on Bolsonaro lubanud leevendada relvaseadust, et inimesed, kellel on puhas taust ja kes soovivad osta relvi – saavad seda teha, et kaitsta ennast ja oma perekonda.

Samuti ühineb Rio de Janeiro linna politseijõududega umbes 120 sõjaväelast. Sõdurite väidavad, et nad suudavad tappa inimese 600 meetri kauguselt. Korraldus on viivitamata kõrvaldada, tappa, kõik relvastatud kurjategijad.

„Kurjategijad, kes kannavad relvi, ei hooli teiste eludest, nad on valmis hävitama kõik, kes ületavad oma piire. See on suur probleem mitte ainult Rio de Janeiros, vaid kogu riigis,” ütleb Rio de Janeiro uus kuberner Wilson Witzel.

55% häältega valiti oktoobris uus president Bolsonaro. Seoses valimistega märkis ta, et kurjategijaid laskvad politseiametnike kaitstakse kohtumenetluse eest. President ütles ka, et politseiametnikud, kes tulistavad kurjategijaid, saavad juurdluse asemel kaela medali.

Allikas: Voiceofeurope.com

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.