Briti terrorist “03” sai väljasaatmise peatamiseks riigilt õigusabi

0
456

Suurbritannias elav ISIS-e terrorist kavandas terrorirünnakut ja sai samal ajal riigist väljasaatmise vältimiseks õigusabi. Samuti soovib ta varjupaika Suurbritannias, kirjutab Telegraph.

Briti luureagentuur kahtlustas Londonis terrorirünnaku kavandamises välismaalast, keda tuntakse numbrina 03.

Mees arreteeriti kaks aastat tagasi operatsioonis MI5 ja Scotland Yard.

Mehe korteris olid Islamiriigi passid, terroristide käsiraamatud, lääne propaganda, mis nõudis läänlaste tapmist, ja ISISe juhtide nimekiri.

Politsei arreteeris mehe Mercedes S500 roolist pärast seda, kui ta 2017. aasta septembris oli liikluses ilma juhiloata. Politsei kahtlustab, et autot kavatseti terrorirünnakus kasutada, rammides jalakäijaid.

Pärast arreteerimist 2017. aasta novembris alustasid Briti võimud ettevalmistusi mehe väljasaatmiseks.

On selgunud, et O3-le on antud õigusabi väljasaatmisprotsessi vaidlustamiseks, rikkudes inimõigusi käsitlevaid seadusi, ning talle on antud varjupaika Suurbritannias.

2017. aastal islamisse pöördunud O3 eitab, et ta on ISISe äärmuslane ja tema valduses oli ISISe materjal, kuna ta kavatses selle kohta raamatu kirjutada.

Briti siseministeeriumi teatel on O3 suur oht riigi julgeolekule.

Allikas: Kansalainen.fi


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.