CDU Kampaaniajuht: „Merkel ei suuda liidukantslerina oma ametiaja lõpuni olla”

0
638

Fideszi ja Euroopa Rahvapartei (EPP) vaheline konflikt on muutunud  tragöödiaks, Angela Merkeli erakonna Kristlike-Demokraatide (CDU) kampaaniajuht Werner J. Patzelt rääkis Magyar Hírlapile, et Saksamaa CDU on meedia poolt pidevalt tule all, kuid vaatamata sellele, et nad Fideszit kritiseerivad, soovib partei enamus häid suhteid Ungari valitsusega.

Patzelt’i sõnul on CDU „oma tegelikkusega” mõistnud, et aeg, mil parempoolsel valijal ei olnud muud valikut, kui võimuparteid valida – see on lõppenud. 2017. aasta valimised näitasid, et nad peavad arvestama AfD-ga ja nüüd tahab CDU taastada konservatiivsete valijate usalduse.

Ta lisas, et CDU uus president, Annegret Kramp-Karrenbauer ei ole Angela Merkeli koopia ja nende vahel on mitmeid ja suuri poliitilisi lahkarvamusi.

“Ma ei tahaks panuseid teha,” ütles professor, kui küsiti, kas Merkel lahkub enne oma ametiaja lõppu, “Saksamaa Sotsiaaldemokraatlik Partei (SPD) rikub tõenäoliselt koalitsioonilepingut selle aasta lõpul.”

Werner J. Patzelt kõneles Budapesti Migratsiooniministeeriumi tippkohtumisel, mille korraldas Mathias Corvinus Collegium.

Allikas: Voice of Europe

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.