Eesti ei ole mitte valitsuskriisis vaid Põhiseaduslikus kriisis

1
218

President Kersti Kaljulaid kutsus üleeile Kadriorgu EKRE esindaja. Martin Helmega veedetud ligi tunnine vestlus möödus suurema üksmeeleta.

Külaskäik tõi Helme sõnul välja tugevad erinevused arusaamistes. “Kui oleme jõudnud olukorda, kus on terve rida põhiseaduslikke institutsioone – valitsus või parlament või riigikohus või ka president -, kes sisuliselt töötavad oma tegevusega põhiseaduse vastu, siis me pole mitte valitsuskriisis, vaid oleme põhiseaduslikus kriisis,” ütles Martin Helme Delfile.

Monika Helme kommenteeris

“Eesti ei ole mitte valitsuskriisis vaid Põhiseaduslikus kriisis. Ja selle põhjustaja on ka muuhulgas president ise kogu oma tegevusega, kaasaarvatud rändeleppe pealesurumisega.”

“Meil ei ole sellistes tingimustes enam võimalik pidada oma rahvusriiki ja seista oma rahvuslike huvide eest, kui ÜRO poolt kehtestatu hakkab kujundama meie elu!”

 

1 COMMENT

  1. Meie, eestlased, ei pea taluma presidenti, kes on eesti rahva ja riigi suhtes meelestatud lausa vaenulikult. Presidendi väljaütlemised, erineva elatustasemega ja erineva haridustasemega, inimeste kohta on solvavad ja mitte sobilikud sellisel ametipostil töötava inimese suhu. Häbi peab olema temal, mitte neil, kellel elus pole kõige paremini läinud. Teda pole valinud rahvas, tal pole õigust hakata meie eest otsustama kui palju ja keda meie tööd tegevad inimesed oma turjale elama kutsuvad. Muidusööjaid kokku kutsuda rahva tahte vastaselt, ainult Brüsseli käsu peale, on alatu ja vastutustundetu. Merkeli jutt, et rahvusriigid peavad hakkama ära andma oma iseseisvust, peab tegema valvsaks nii valitsuse kui presidendi- seda ei tohi lasta läbi suruda, aga kas eestlased saavad sellise valitsuse või presidendi peale loota, nad müüvad meid maha.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.