Eesti ei toeta enam paraadidel seksuaalvähemusi

0
704

Urmas Reinsalu on peale välisministrina ametisse asumist saatnud juhised Eesti saatkondadele, et Eesti Vabariigi nimel enam seksuaalvähemuste toetusavaldustele alla ei kirjutataks.

Enne tänase valitsuse moodustamist on Eesti liitunud välismaal toimuvate seksuaalvähemuste paraadide toetusavaldustega. “Uue ministri poliitilise suunise järgi saatkonnad pride-paraadide teemal asukohariikides Eesti Vabariigi nimel avaldusi ei tee,” ütles välisministeeriumi pressiesindaja Liisa Toots Delfile.

Reinsalu sõnul juhindutakse põhimõttest, et perekonnaseisu küsimused on esiteks isikutevahelised ja teiseks selgelt siseriiklikud küsimused, kus teistel riikidel pole kohane sekkuda mistahes moel.

“Igal inimesel on õigusriigis voli osaleda kõigil soovitud rahvakogunemistel aga osalemine Eesti riigi nimel seksuaalvähemuste paraadidel ja vastavate avalduste tegemine pole õigustatud,” ütles Reinsalu.

Esimene säärane toetusavaldus, kuhu Eesti alla ei kirjutanud, koostati 8. juunil toimunud paraadi tarbeks Varssavis.

Toetusavalduse algatajaks oli Suurbritannia ja sellele kirjutasid veel alla Albaania, Argentiina, Austraalia, Austria, Belgia, Bosnia ja Hertsogoviina, Bulgaaria, Kanada, Horvaatia, Küpros, Tšehhi, Taani, Dominikaani Vabariik, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Island, India, Iirimaa, Iisrael, Itaalia, Jaapan, Läti, Leedu, Luksemburg, Malta, Mehhiko, Montenegro, Holland, Uus-Meremaa, Põhja-Makedoonia, Norra, Portugal, San Marino, Serbia, Sloveenia, Lõuna-Aafrika vabariik, Hispaania, Rootsi, Šveits, Ukraina, Ameerika Ühendriigid, Uruguay ja Venetsueela.

Allikas: Delfi.ee

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.