EESTI PRESIDENT – AEG VABANDADA VÕI TAGASI ASTUDA!

Andres Kraas, ajaloolane ja vabakutseline ajakirjanik

0
1571
Foto: Anti Migrandid (Facebook)

Vabas ühiskonnas on Kersti Kaljulaiul täielik õigus oma arvamusega avalikkuse ees lagedale tulla, olgu see milline tahes. Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, endale sellist luksust lubada ei saa ega tohi!

President peab rahvast ja ühiskonda liitma, mitte lõhestama. Peaministri ja rohkete häältega parlamenti valitud erakonna sildistamine Eesti riigile ohtlikuks, on häbiväärne tegu ja täielikult vesi Eesti Vabariigi vaenlaste veskile.

President ei „pese musta pesu“ mitte oma kodus, vaid mustab Eesti peaministrit ja valitsusse kuuluvat parlamendierakonda üle maailma, nii oma ametlikes avaldustes kui ka sotsiaalmeedias. Samas kui kõigi riigikogusse valitud erakondade näol tegemist rahva tahte väljendusega, praegusel presidendil aga puudub igasugune rahva mandaat.

Pr Kaljulaidi saamine presidendiks oli puhtalt poliitiliste kombinatsioonide ja „lehma Kauplemise“ tulemus.

On selge, et president ise on oma avaldustega Eesti Vabariiki kahjustanud, nii seest kui väljast poolt.

Oleks viimane aeg peatuda ja lõpetada see „eidelik“ emotsioonidega laamendamine.

Kui president oma kahjuteo suurust vähegi hoomab, siis tuleks tal kohe oma rahva käest, mitte välisriikide esindajailt, vabandust paluda, kui aga mitte, siis astugu tagasi ja nii ruttu kui võimalik!


AUTORIST:

Andres Kraas on vabakutseline ajakirjanik.
Ta õppis aastatel 1980–1985 Tartu Ülikooli ajalooteaduskonnas, mille lõpetas ajaloo ja kunstiajaloo erialal, spetsialiseerumisega arhitektuuriajaloole. Seejärel töötas ajakirjanikuna Eesti Raadios ja ajalooõpetajana.
1980. aastate lõpul emigreerus Rootsi, kus elas Stockholmis ja töötas põhiliselt Raadio Vaba Euroopa korrespondendina.
1992 naasis Eestisse, osales poliitikas, kandideerides Riigikogu I ja II koosseisu valimistel ERSP ja Eesti Rahvuslaste Keskliidu (ERKL) nimekirjas ning oli ERKL-i aseesimees, seejärel esimees.
1995 kolis USA-sse, kus elas 10 aastat New Yorgis, õppis juhtimist, turundust, kommunikatsiooni ja kinnisvaraarendust, töötades põhiliselt mänedžerina.
2005. aastast elab taas Eestis. (Allikas: Wikipedia)

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.