Eesti riik supleb rahas! Võõraste aitamiseks on kulunud 314 037 514 eurot. Kolmsada neliteist miljonit!

2
1824

Mõned näited, (https://rakendused.vm.ee/akta/andmed.php?lk_andmed=1) kuhu raha läheb:

 • 200 000 eurot ÜRO Palestiina pagulaste abiorganisatsioonile Lähis-Idas (UNRWA) Gaza sektori ja Lääne kalda elanike humanitaarolukorra leevendamiseks.
 • Gruusia maapiirkondade majandusarengu toetamine 60,614.00 eur
 • Veiste söötmis-ja tõuaretusalaste abinõude rakendamine Georgia piimakarjakasvatuse ettevõtetes 135,580.00 eur
 • Seksuaalhariduse kättesaadavuse parendamine läbi multifunktsionaalsete veebiplatvormipõhiste koolituste väljatöötamise ja rakendamise Moldovas 143,412.00 eur
 • MTÜ Mondo digitaalse haridusprogrammi pilootprojekt Ugandas 29,941.00 eur
 • Stipendiumid Gruusia, Ukraina, Moldova, Valgevene ja Afganistani üliõpilastele õppimaks Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni juhtimise õppekaval 2018/2019 – 2019/2020 õppeaastatel 72,000.00 eur
 • Afganistani üliõpilase Basheer Ahmad Oamrzai õpingute toetamine 6,940.00 eur
 • Kõrgõzstani Vabariigi teaduspargi koolitus- ja teavitusprojekt 15,000.00 eur.

jne jne.

Mismõttes raha ei ole? Raha on, et tervet maailma aidata. Enda inimeste jaoks lihtsalt ei jätku…

Eesti Arenguabi andmebaasist näeme, et võõraste aitamiseks on läinud 314 037 514 eurot. Kolmsada neliteist miljonit. Ja…

Posted by Monika Helme on Kolmapäev, 16. jaanuar 2019

2 COMMENTS

 1. Brüsseli raha on teine teema, see ei ole heategevus, läbi kogu majanduse oleme juba brüsseli orjad, ja saksamaa orjad. See mis fritz natuke tagasi annab on marginaalne summa

 2. Siin nüüd tehakse politiikad unustates mõned agad…

  Esiteks kui arvutame seda kui palju Eesti saab rahalist abi ja kui palju Eesti aitab teisi riike siis oleks parem olla vait kuna Brüsselist ja mujalt tuleb Eestisse mitmeid kuid mitte kümneid kordi suuremaid summasid.

  Teiseks on palju odavam aidata ja lahendada neid kriise seal kus need kriisid on või arvatavasti on sündimas kui et maksta pagulaste elu siin.

  See mis on võimalik teha paremini on kaaluda rahulikult mille jaoks raha välja käia ning vaadata et ei oleks altkäemakse mis on tüüpiline asi kui rahalist abi saadetakse

  Natuke fakta: “Eesti osa järgmise seitsme aasta Euroopa Liidu eelarves (2014-2020) on 5,89 miljardit eurot. Eesti maksab EL eelarvesse umbes 1,4 miljardit eurot. Seega Eesti saab järgmisel seitsmel aastal EList 4,5 miljardit enam kui sinna sisse maksab.”

  Tuleb ka meelde see kui palju ainult üksinda Soome aitas Eestid 90-aastatel aga ükski eestlane ei õelnud “Ei” sellele abile.

  Elu peab nüüd vaid olema selline et on parem aidata neid kellel ei lähe nii hästi kui endal aga peab rahulikult mõtlema keda aidata, kuidas, mis summas ja et sellest abist oleks tõeliselt kasu.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

 • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
 • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
 • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
 • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
 • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.