EKRE avas uue osakonna, sedapuhku Rootsis. Plaanis on osakonnad Norras ja Taanis

0
435

Laupäeval, 6. aprillil toimus Stockholmi Eesti Majas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Rootsi osakonna asutamiskoosolek. Kohale oli saabunud ka erakonna delegatsioon Eestist.

Stockholmi legendaarses Eesti Majas aadressiga Wallingatan 34, pandi 6. aprillil alus EKRE Rootsi osakonnale. See on juba teine välismaal tegutsev EKRE osakond. 2015. aastal loodi nüüdseks tegusaks kujunenud Soome algorganisatsioon. Piduliku sündmuse puhul oli kohale tulnud ka erakonna delegatsioon Eestist.

Osakonna juhiks valiti hääletuse tulemusena Indrek Tiik ning aseesimeesteks Andi Hallikäär ja Evelyn Raig.

Vastloodud EKRE algorganisatsiooni peaülesannetena nähakse aseesimehe Andi Hallikääre sõnul rahvuskonservatiivse sõnumi levitamist kohaliku eestlaskonna hulgas, tihedama kontakti hoidmist kodumaise poliitika ja muu olulise teabega ning Eestisse tagasirände soodustamist ja abi andmist neile, kes seda sooviksid.

“Sarnased rakukesed on kavas järgnevalt luua ka Norrasse ja Taani,” ütles EKRE aktivist Edmond Penu.

“EKRE Soome osakond on kenasti käivitunud, siis sama loodetakse ka Rootsi osakonnalt,” ütles EKRE juhatuse liige Urmas Espenberg. “Meie eesmärk on tagasi tuua need, kes olude sunnil ja masu tõttu Eestist lahkuma olid sunnitud, kuid kelle süda kodumaale tagasi ihkab.”

Allikad:

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.