Erakondadest suurim tõus: Põlissoomlaste erakond kerkis populaarsuselt teiseks erakonnaks

0
263

Põlissoomlaste erakonna toetus kasvab Soomes enne valimisi mühinal ja erakond on kerkinud populaarsuselt juba teiseks erakonnaks.

Soome rahvusringhäälingu Yle värske uuringu kohaselt on põlissoomlaste toetus kerkinud viimase kuuga 1,2 pügala võrra 16,3 protsendini. Samas kui juhtiva erakonna sotside toetus kukkus 1,1 pügala võrra 19 protsendini.

 

Põlissoomlased on rahvuskonservatiivne erakond, mis sarnaneb vaadetelt Eesti EKRE-ga. Põlissoomlaste toetuse tõusu põhjendatakse migrantide poolt toime pandud lapsevägistamise juhtumitega. Asjatundjate väitel on põlissoomlased leidnud selliseid valijaid, kes pole varem üldse valimas käinud. Põlissoomlaste toetus on viimase poole aastaga kerkinud 6 protsendipunkti võrra, see on erakondadest suurim tõus.

Allikas: Eestinen.fi ja Yle.fi

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.