Erdoğan kavatseb avada Türgi kõrgkooli Prantsusmaal, mis muuhulgas õpetab “head džihaadi”

0
747

Türgi president Erdoğan ei varja oma plaani avada Prantsusmaal Türgi kõrgkool. Hiljutises intervjuus Le Pointile kinnitas riigipea, et kavatseb avada Türgi koole Prantsusmaal.

Aprillis võtsid prantsuse koolide -ja haridusameti juhid mitmeid kordi vastu visiite Ankara ametnikelt.

Recep Tayyip Erdogan saadab Türgi delegatsiooni, et külastada 20. ja 21. mail Prantsusmaal rahvusvahelisi keskkoole. Eesmärk oleks siis nõuda Türgi kõrgkoolide loomist Prantsusmaal.

Selle kooli avamine ei ole tõenäoliselt ainult Türgi presidendi, vaid ka haridusministeeriumi ja välisministeeriumi eestvedamisel.

Nende Türgi institutsioonide avamine Prantsusmaal võib tähendada salafistliku (islami uususund) poliitikat, sest õppesisu ja suund on täielikult Türgist.

Erdogani programmide islamiseerimine oma riigis on juba viimastel aastatel palju Prantsuse meediale muret tekitanud.

  • 2012. aasta veebruaris teatas Türgi president, et ta tahab „moodustada jumaliku põlvkonna”.
  • 2012. aasta suvel teatas ta oma avaldusega, et ülikoolis järgneb kolme valikulise religiooni kursuse loomine (Muhamedi elu, Koraani lugemine ja põhilised usulised teadmised).
  • Seejärel asendas Türgi riigivõim järk-järgult “klassikalised” rahvakõrgkoolid “varajase imaami” kolledžitega, mis olid ette nähtud imaamide ja jutlustajate koolitamiseks. Üliõpilased, kes eksamitel ebaõnnestunud, registreeritakse nüüd automaatselt teatud piirkonna mošeede nimekirja (isegi kui nad ei muutu imaamiks). Türgis oli 2017. aastal 1 408 sellist keskkooli, kus sai oma kursuse 517 000 õpilast.
  • 2017. aasta juulis avaldatud uue programmiga tutvustati enamikes koolides „õiget džihaadi” kontseptsiooni.

„džihaad on meie religioonis ja Haridusministeeriumi ülesanne on tagada, et seda mõistet õpetatakse õiglaselt ja asjakohaselt”, ütleb Türgi haridusminister Ismet Yilmaz.

Ta ütles, et see ei ole püha sõda, vaid “hea džihaad”, mis tõstab esile “isade armastuse”.

See programm tähistas ka Charles Darwini evolutsiooniteooria kadumist.

Suur osa Türgi Vabariigi asutajale Atatürki pühendatud valitsuse programmist asendati pärast läbikukkunud riigipöördekatset 15. juulil 2016.

Allikas: Voice of Europe

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.