ETTEVAATUST: Briti luureteenistus hoiatab terrorirünnakute laine eest Euroopas, Sri Lanka oli kõigest proov

0
3393

Briti siseturvalususe eest vastutav salateenistus MI5 hoiatab uue terrorirünnakute laine eest Euroopas – Sri lanka oli kõigest proov. Terroriorganisatsioonil ISIS on Briti luureteenistuse väitel Euroopas hulgaliselt nn uinunud rakukesi, mis on valmis tegutsema.

Sri Lanka lihavõtterünnaku peamine kavandaja oli 36-aastane Abdul Lathief Jameel Mohamed, kes õppis Londonis Kingstoni ülikoolis 2006-2007. aastal lennundustehnikat. Samal ajal jutlustas Londonis islami pühast sõjast Shakeel Begg, vahendab Sunday Times.

Mohamed sõitis Londonist edasi Austraaliasse õppima ja teadaolevalt radikaliseerus seal olles. Ta tutvus Melbourne’is kohalike islamivõitlejatega. Austraaliast liikus Mohamed edasi Süüriasse ja liitus seal ISIS-ega. Ta liitus rakukesega, kuhu kuulus ka Mohamed Emwazi, keda tuntakse rohkem nimega Jihadi John.

Novembris 2014 avalikustati video, kus Emwazi tappis vangi võetud Süüria ohvitseri. Emwazi poseeris ka koos ameeriklase Peter Abdulrahman Kassigi otsast raiutud peaga. Ta on esinenud mitmetes mõrvavideotes. Teadaolevalt oli just Jihadi John Sri Lanka rünnakutes end õhku lasknud Mohamedi õpetaja.

Luureallikate väitel on Euroopas juba kohal mitmeid rakukesi, mis on saanud väljaõppe Süürias. Üks nende eestvedajaid ja õpetajaid on Jihadi John. Nüüd, kui ISIS on löödud Iraagis ja Süürias, tõstab ta pead mujal, rääkis Londoni King’s College’i radikaliseerumise asjatundja Charlie Winter.

„Prognoos on väga sünge. Uusi rünnakuid tuleb lähemal ajal regulaarselt. Sri Lanka polnud mingi ühekordne juhtum, see oli pigem proov.”

Allikas: Lõunaeestlane.ee

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.