Euroopa Parlamendi töötajad on vihased paarikümne sendilise hinnatõusu pärast sööklas

0
669

Euroopa Parlamendi töötajad on tigedad salajase hinnatõusu pärast sööklas, mis nende sõnul on andnud Euroopa Liidu kõige demokraatlikumale institutsioonile kõige vähem demokraatliku lõunamenüü.

Hinnatõus ajal, kui enamik Euroopa Parlamendi liikmeid ja töötajaid on puhkusel või Brüsselist eemal, kergitas mõnede toodete maksumust 25% võrra või rohkemgi ja kutsus esile ametliku kaebuse ametiühingutelt, vahendab Politico.

Portsjon friikartuleid maksab töötajate sõnul varasema kahe euro asemel nüüd 2,50 ja päevasupp 80 sendi asemel ühe euro.

Hinnatõus sisaldab Belgia käibemaksu, mida varem hindadele ei lisatud, ning hind tõusis ka seoses 5. augustil jõustunud uute lepingutega eraettevõtjatega.

Pahameelt suurendavad märgatavalt madalamad hinnad Euroopa Komisjoni ja Ülemkogu sööklates. Parlamendis arvavad paljud, et press ja avalikkus kohtlevad neid institutsioone tarbetult hästi.

Politico märgib, et ainuüksi supi hind on piisav põhjus Euroopa Parlamendi töötajate hullumiseks.

Parlamendi ametnike sõnul on üks põhjus, miks neil on suhteliselt kõrgemad hinnad, otsus lõpetada maksumaksja toetused, mis on endiselt olemas teistes institutsioonides, mis tähendab, et hinnad parlamendi sööklas on tegelikult demokraatlikumad, sest Euroopa valijad ei saa lõunasöögitoetust.

Allikas: Delfi.ee


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.