Euroopat ootab ees suur põgenikelaine

0
882
  • Jaanuarist aprillini taotles esmakordselt Euroopa Liidus varjupaika umbes 206 500 inimest, mis on 15 % rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Venezuelast tõusis varjupaigataotlejate arv 121% ja Colombiast 156%.

Varjupaigataotlejate arv ELis kasvab sel aastal märkimisväärselt. 

Jaanuarist aprillini taotles Euroopa Liidus varjupaika umbes 206 500 inimest, mis on 15 protsenti rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Seda teatab “Funke-Mediengruppe” ajaleht (teisipäevane väljaanne), viidates uutele ELi andmetele.

2018. aastal oli varjupaigataotlejate arv ELis vähenenud 11% .

Rände üks põhjuseks on: üha rohkem varjupaigataotlejaid reisib regulaarselt ja viisavabalt liitu, eriti Ladina-Ameerikast ja Lääne-Balkani riikidest.

Umbes iga neljas varjupaigataotlus tuleb Schengeni viisata riigilt

Sel aastal oli aprilli lõpuks veidi rohkem kui üks neljast varjupaigataotlusest pärit riigist, kelle kodanikel on lubatud viisavabalt ELi Schengeni tsooni siseneda – 2018. aastal oli see osakaal viiendik.

Näiteks: 2019. aasta esimese nelja kuu jooksul kasvas Venezuelast varjupaigataotlejate arv eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 121% ehk 14 257-le, samas kui Colombia varjupaigataotlejate arv kasvas 156% võrra  ehk 8,097ni.

Venezuelast on saanud peamine varjupaigataotlejate päritoluriik Euroopa Liidus pärast Süüriat (20 392 varjupaigataotlust, 8% langus).

Kolmandaks on Afganistan. Uute andmete kohaselt on esmakordselt varjupaika taotlenud 14422 afgaani, mis on 36% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Allikas: Epochtimes.de

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.