Facebooki ootab kuni 5 miljardi dollari suurune trahv

0
720

Facebook avalikustas oma kvartali majandusaruande. Ettevõtet ootab erinevate isikuandmete kaitsenõuete rikkumiste eest 3–5 miljardi USD suurune rahatrahv.

2011. aastal tuvastas uurimine, et Facebook on oma kasutajate isikuandmetega ümberkäimisel rikkunud privaatsusnõudeid, vahendas New York Times. Tookord lubas suurfirma teha oma korrektuurid ja kasutusele võtta rea abinõusid, et tulevikus kasutajaid paremini kaitsta.

Möödunud aastal sattus Facebook taas tule alla. Seekordse süüdistuse kohaselt kogus Briti ettevõte Cambridge Analytica Facebooki kasutajate isikuandmeid nende endi teadmata. Hiljem kasutati teavet hääletajaprofiilide loomiseks Donald Trumpivalimiskampaania tarvis.

Läinud aasta septembri lõpus võis lugeda kolmandastki skandaalist, kui avalikkuse ette lekkis ligi 50 miljoni kasutaja personaalsed andmed.

Trahvi määrab Föderaalne Kaubanduskomisjon (Federal Trade Commission) ja selgitavad läbirääkimised kahe osapoole vahel on tänaseks kestnud kuid. Lõplik trahvisumma on vormistamisel.

Facebooki enda sõnul trahv neile haiget ei tee, kirjutas Recode. Seetõttu pole ka oodata, et sotsiaalvõrgustiku käitumismustris suurt muutuks.

Allikas: Objektiiv.ee

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.