Guy Verhofstadt: homne maailmakord põhineb impeeriumitel, mitte rahvusriikidel

0
310

Suurbritannia liberaaldemokraatliku erakonna konverentsil peetud kõnes kutsus Guy Verhofstadt üles Euroopa Liitu efektiivsemaks reformima ja väitis, et homses maailmakorras saavad eurooplased oma huve kaitsta vaid Euroopa impeeriumi osana.

Kõnes kutsus ta üles Euroopa Liitu reformima efektiivsemaks: „[…] mul on üks veendumus – see, et Brexit juhtub on ühtlasi märk, et seda Euroopa Liitu peab moderniseerima, see peab olema efektiivsem. Me ei saa jätkata sõprust Euroopaga, mis teeb alati liiga vähe ja liiga hilja.“

Edasi kuulutas Verhofstadt ette rahvusriikide irrelevantsust tulevikus: „Homne maailmakord ei ole maailmakord, mis põhineb rahvusriikidel või maadel – see on maailma-kord, mis põhineb impeeriumitel.“

Verhofstadt tõi näiteks Hiina, India, Ameerika Ühendriigid ja Vene Föderatsiooni, mis ei ole rahvusriigid, vaid mitmete keelte ja religioonidega impeeriumid.

Verhofstadti väitel on oma riigi huvisid võimalik kaitsta vaid Euroopa Liidu raames: „Homne maailm on impeeriumite maailm, milles meie Eurooplased, ja teie Britid, saate kaitsta teie huvisid, teie eluviisi ainult seda koos tehes, Euroopa raamistikus ja Euroopa Liidus.“ hõikas ta eksalteeritult.

Kõne ajal tõusid saalist korduvad ovatsioonid.

BBC Brexiti-teemalises dokumentaalsarjas jäi EL-i poolne läbirääkija ja Verhofstadti abiline linti avameelse ülestunnistusega: „Lõpuks me tegime neist koloonia, ja see oli meie plaan esimesest hetkest alates.“

Allikas: Objektiiv.ee

Seotud lood:

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.