“Häbi teil olgu!” Iraani naisõiguslane mõistab hukka Lääne feministid

0
1433

Iraani naisõiguste aktivist Masih Alinejad saadab nö “solidaarsusest” hidžaabi kandvate Lääne feministise suunas teravaid kriitikanooli: „Nimetades kohustuslikku peakatet minu riigi kultuuriks on SOLVAV.”


Teema on kerkinud fookusesse pärast Uus-Meremaa mošeerünnakut, kui paljud Lääne feministid “solidaarsusest” tingituna on end hidžaabi mähkinud.

Naisõiguslane taunib ka Hidžaabi Päeva tähistamist ning Naiste Marssi, mil feministid oma pead kinni katavad.

Alinejad palub selline tegevus lõpetada, sest paljud Iraani naised just nimelt võitlevad kohustuslike peakatete kandmise vastu ja nad tunnevad end Lääne feministide käitumisest solvatuna, sest Iraanis pannakse peakatetest keelduvaid naisi vangi.

Samuti manitses ta Iraani külastavaid naispoliitikuid mitte kandma hidžaabi. Tema erilise kriitika osaliseks said Rootsi feministliku valitsuse naisministrid, kes Iraani visiidil presidendiga kohtudes olid eranditult kõik peakatetega.

Ta ütles, et Iraani külastavad naispoliitikud, turistid, sportlased, näitlejad jne. ei peaks kandma hidžaabi austusest Iraani naiste vastu, kes igapäevaselt sellise rõhumise vastu võitlust peavad.

„Las ma teen teile selgeks: nimetades diskrimineerivat seadust osa meie kultuurist – see on meie solvamine,” ütles Alinejad.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.