Harri Kingo presidendi kõnest: Muna ja kana!

0
1024
Fototöötlus: Rahvuslane.ee

Eks see presidendi lipitsemine Vabaduse Platsile kogunenud noorte ees oma seletamisega, et on saabunud aeg, mil muna on pädev kana õpetama, oli veidi piinlik vaadata-kuulata. Seda vaatasid ja kuulasid mitte üksnes noored seal platsil, seda vaatas ju kogu eesti rahvas. Ning sellist tõe ja rahvatarkuse väänamist kuulda oli paha. Ma isegi ei hakka siin tõestama, et see oli jampslik, mida president munast ja kanast seletas – see tõestamine on lihtsalt liigne.

Halvem veel oli tema kõne jätk. Tema mõtted kõnes taandusid sellele, et äärmuste olemasolu on vajalik ja see lubab meil valida nö. kesktee äärmuste vahel.

Kesktee tõe ja vale vahel on vale. Kesktee headuse ja kurjuse vahel on kurjus. Kesktee ilu ja inetuse vahel on inetus. Kesktee siiruse ja lipitsemise vahel on lipitsemine. Kesktee aususe ja varastamise vahel on varastamine. Kesktee armastuse ja vihkamise vahel on vihkamine. Jne.

Kui headus ja kurjus kokku ja üheks segada, saame mitte headuse, vaid kurjuse. Valage pool vanni täis kõige puhtamat ja selgemat allikavett. Siis valage siina juurde sama palju tinti. Istuge vanni. Kümmelge vannis. Siis tõuske püsti ja minge vaadake ennast peeglist. Peglis teie ees seisab tõestus mu sõnadele.

Jumal hindab vaid ehedat, vaid läbinisti puhast. Jumal ei tee kompromisse destruktiivsega – inetuse, vale ja kurjusega. Aluste aluste tasandil ei saa mistahes vormis destruktiivsusega kompromisse teha ka inimene. Sest koda, mis on rajatud liivale on määratud varisema.

Ma ei taha, et me oleksime, elaksime ja läheksime presidendi näidatud nn. keskteed mööda. On alusväärtused, meie elu vundament ja kalju – need on loovad, meid elavatena hoidvad ja nendele me toetume oma teel. Alusväärtuste tasandil pole kompromissid võimalikud, sest loovuse ja destruktiivsuse kompromiss annab kokku üksnes destruktiivsuse, varisemise, kaose.

Aga et president neist alusväärtustest midagi ei tea ega pea, et president elab nn. euroopalike pseudoväärtuste maailmas, siis see tema teadmatus ja varjamatu rumalus võimaldas tal selliste väärarusaamadega ka rahva ees lagedale tulla.

Loe veel: Arvamus: Eestile oleks odavam maksta Puratiinole 400 000 eurot, et ta läheks tagasi sinna, kust tuli

Kurb oli seda kõnet kuulata.

Loe lisaks:


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.