Henn Põlluaasast võib saada uus Riigikogu esimees

0
693

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimees Henn Põlluaas kandideerib täna parlamendi uue kooosseisu esimesel istungil Riigikogu esimeheks.

Koalitsiooniläbirääkimistel pandi paika, et kõige suurem koalitsiooni liige saab peaministri koha ning suuruselt teine fraktsioon ehk EKRE paneb paika Riigikogu spiikri.

“EKRE on esitanud minu kandidatuuri ja olen valmis ametikohaga kaasnevat vastutust kandma,” ütles Põlluaas.

Henn Põlluaas on EKRE aseesimees ning eelmise Riigikogu koosseisu EKRE fraktsiooni aseesimees ja väliskomisjoni ning eelarvekontrolli erikomisjoni liige. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli.

Enne parlamenti valimist 2015. aasta oli Põlluaas Saue linnapea, varem ka linnavolikogu liige. Ta on olnud eraettevõtja ja firmajuht, publitsist ja ETV toimetaja.

Põlluaas on ka Soomepoiste Pärimusühingu juhatuse liige, Kaitseliidu Keila malevkonna pealiku abi ja reservohvitser.

Põlluaas on avaldanud kolm mahukat raamatut „Eesti-Vene piirileping, ära andmine või äraandmine?“ (2010), „Lennart Meri, vabaduse valus valgus“ (2011) ning kuu aja eest ilmunud „Sotsid, interrinde teine tulemine“, mis heidab pilgu sotside tegevusele ja ideoloogiale ning paljastab selle varjatud allhoovuseid ja tagamaid. Lisaks on ta kirjutanud hulga artikleid sise- ja välispoliitikast ning teistelgi teemadel, mida on avaldatud nii Eestis kui ka välismaal.

Rahvusriiklus, demokraatia, traditsioonilised väärtused, meie laste ja kõigi inimeste heaolu ning turvalisus on asjad, mille üle Henn Põlluaasa sõnul ei kaubelda ning ta lubab seista vankumatult meie ühiste eesmärkide ja kindla tuleviku eest.

Henn Põlluaas on abielus. Abikaasa Janne on maastikukujundaja ja ajakirja Tiiu aiandustoimetaja. Neil on kaks last: poeg ja tütar.

Allikas: Uueduudised.ee

Sotsialist Sven Mikser kandideerib riigikogu esimehe valimistel Põlluaasa vastu