Hollandi justiitsminister: “Hollandist on saamas narkoriik”

0
720

Pärast organiseeritud kuritegevust käsitleva aruande avaldamist Amsterdamis ütles riigi justiits- ja julgeolekuminister Ferd Grapperhaus, et narkootikumidega seotud kuritegevusega tuleb tegeleda või on Madalmaadel oht saada narkoriigiks.

“Algemeen Dagbladi” raporti kohaselt on Amsterdamis kasvav  uimastimajandus, mis on mitme miljardi euro suurune kokaiinikaubanduse keskus, muutunud täiesti juhitamatuks. Politseinikud muretsevad, et võitlus organiseeritud narkokuritegevuse vastu on kaotatud.

Ehkki Hollandil napib politseijõudude tugevdamiseks vajalikke riiklikke ressursse, teatas Hollandi justiitsminister Ferdinand Grapperhaus, et otsib praegu võimalusi probleemi vastu võitlemiseks vajaliku raha eraldamist, sest kui midagi ette ei võeta, võib riik muutuda narkoosariigiks, vahendab De Telegraaf.

“Siis oleks riigis päikeseprillidega minister ja poleks enam kedagi, kes tagaks demokraatliku vastutuse,” ütles minister Grapperhaus.

“Olen juba varem andnud 100 miljonit selle probleemi vastu võitlemiseks,” lisas ta.

Grapperhausi sõnul tuleb lõpetada see kuritegu, kus tavamaailm ja allilm segunevad.

“Kena on ristiisa vaadata õlle ja kausikese popkorniga, kuid pole mõnus seda oma linnas kogeda,” sõnas ta.

Vaatamata probleemi laialdasele iseloomule ei usu Grapperhaus, et see on lahendamatu. “Ükskõik kui vastik see ka pole … Mul on Amsterdami linnavolikogu suhtes täielik usaldus,” sõnas ta.

„Olen ​​koos rahandusministriga välja töötanud kava, kuidas kriminaalidelt raha ära võtta, politseisse on juba tehtud lisainvesteeringuid ja lähitulevikus tuleb teha täiendavaid investeeringuid,” jätkas minister.

Riigi uimastiprobleemidest rääkides ütles Amsterdami linnapea Femke Halsema: “Uimastimajanduse ja sellega kaasneva kuritegevuse vastu võitlemine nõuab vastupidavust, ühist pühendumist ja pikaajalisi pingutusi.”

Allikas: Voice of Europe