Hollandi kiirabitöötajad on nüüd varustatud kuulivestidega

0
582

Hollandi kiirabitöötajad varustati kuulivestidega, edastab Hollandi uudistekanal RTL. Kuulivest kaitseb ka noarünnakute ja rusikalöökide eest. 

“Kahjuks on see vajalik, kuna kõrvalseisjad muutuvad järjest agressiivsemaks. Me näeme üha enam, et inimesed on relvastatud nugade või relvadega,” sõnas üks kiirabitöötaja uudistekanalile.

Kuulivestidega varustati kõik kiirabiautod. Neid kasutatakse kiirabibrigaadi töötajate kaitseks ohtlikes olukordades, ning terrorirünnakute ajal.

Kiirabitöötajad ei ole kohustatud kandma vesti, ning peavad riske ise hindama.

esialgu varustati Limburgi lõunaosas paiknevad kohalikud kiirabiautod. Ligi 150 kuulivesti on tellitud juurde kohaliku tervishoiuorganisatsiooni GGD osakonna poolt.

Tervishoiutöötaja, kes on juba kakskümmend aastat kiirabis töötanud, ütles, et vestid on hädasti vajalikud.

“Viimastel aastatel on säärased vahejuhtumid märgatavalt kasvanud. Inimesed on muutunud julgemaks ja üha rohkem on tänavatel relvi,” sõnas ta.

Ta lisab, et ta teab paljusid oma kolleege, keda agressiivsed kõrvalseisjad on vigastanud. GGD organisatsiooni andmetel oli 2017. aastal kokku 573 vägivaldset juhtumit, kus kõrvalseisjad vigastasid kiirabitöötajaid.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.