Homofilmifestivali Festheart üritusena reklaamitakse ka jumalateenistust Rakvere kirikus

1
466
Foto: Festheart’i koduleht

Seksuaalvähemuste filmifestivali Festheart lehel reklaamitakse festivali ajal toimuvate sündmuste hulgas ka EELK Rakvere Kolmainu kirikus 6. oktoobril kell 11.00 algavat jumalateenistust, kus jutlustab Annika Laats ja teenib praost Tauno Toompuu. Teatele on ühtlasi lisatud vikerkaarevärvide ja festivali sümboolikaga foto Rakvere kiriku sisevaatega, vahendab portaal Meie Kirik.

Risti koguduse õpetaja Annika Laats sai 2017. aasta sügisel avalikkuse tähelepanu osaliseks, kui ta avaldas ETV saates “Suud puhtaks” toetust seksuaalvähemustele. Annika Laatsi kaitseks astus toona välja koguni president Kersti Kaljulaid, kes pidas tema esinemist saates imeliseks ning võttis tema ees kujundlikult koguni mütsi maha. Ühtlasi väljendas proua president lootust, et Eesti luterlikus kirikus on siiski lubatud arvamuste paljusus.

 

Viru praost ja Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu on aga seisnud LGBT-filmifestivali Festheart rahastamise eest Rakvere linna eelarvest. Kui Rakvere linnavolikogu otsustas 2017. aastal Toompuu juhitud kultuurikomisjoni poolt toetusnimekirja tippu asetatud Festhearti siiski linna poolse rahastuseta, siis otsustas ta protestiks saalist lahkuda.

Toompuu tunnistas toona, et ta on saanud ka kirikuringkondadest küsimusi, et miks tema juhitav komisjon seksuaalvähemuste üritust toetada soovib. Tema sõnul ei andvat tema positsioon vaimuliku ja ristiinimesena ega ka kiriku homoseksuaalsust patuna tauniv positsioon talle õigust inimesi nende seksuaalse sättumuse tõttu linna raha jagamisel “diskrimineerida”.

Allikas: Objektiiv.ee

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.