Horvaatia peaminister: “EL-i vaba liikumine tapab väikerahvaid”

0
481

ELi vaba liikumise kontseptsioon ajab väikesed rahvad raskustesse, kui väljaränne on ühendatud sündimuse vähenemisega.

Horvaatia peaminister Andrej Plenković ütles, et ELi vaba liikumine on põhiprobleem, ehkki tööjõu vaba liikumist riikide vahel peetakse üldiselt heaks.

Plenkovići sõnul kannatavad EL-i liikmesriigid sündimuse languse ja kolimise tõttu jõukatesse piirkondadesse, vahendab Express.

“See on struktuurne, kui mitte põhiprobleem ja me pole siin üksi,” sõnas Plenković, viidates sellele, et Horvaatia kaotab igal aastal 15 000-16 000 inimest, sest sündimus on madalam kui suremus. Plenković peab seda arvu suureks 4,07 miljoni elanikuga riigis. Lisaks lahkus ajavahemikul 2013–2017 riigist umbes 5% Horvaatia elanikkonnast.

Peaminister Plenković soovib, et EL muudaks demograafilise elanikkonna põhiprogrammiks, kuna eelmisel aastal langes riigi rahvaarv madalaimale tasemele pärast 1957. aastat. ÜRO rahvastikuprognooside kohaselt kaotab Horvaatia 2050. aastaks 17% oma elanikkonnast. Plenković kutsub seetõttu Brüsselit üles astuma samme sündimuse suurendamiseks rahvastiku vähenemise käes kannatavates riikides.

Horvaatia naaberriik Ungari ei oota Brüsselilt tegutsemist, vaid on alustanud majandusreforme lastega perede olukorra parandamiseks .

Peaminister Viktor Orbáni sõnul on Ungari koht, kus kõik saavad ungarlasest kasu. 2019. aasta veebruaris ütles Orbán, et Ungaris on kõigil töö, kodu, kõigil lastel on juurdepääs päevahoiule, lasteaeda, kooli, kõigil lastel on õigus koolitoidule ja õpikutele ning Ungaris on toetus noortele ja vanuritele.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.