HULLUMEELSUS tungib peale: Inglismaa koolides õpetatakse algklassilastele, et ka poistel võivad “päevad” olla

0
873

Juba kaheksa-aastastele lastele hakatakse Inglismaal uue õppekava järgi õpetama, et menstruatsioon ei ole ainult naiste “privileeg”, vaid kõikidel sugudel võivad “päevad” olla.

Brightoni ja Hove City õpetajatele saadetud juhendis seisab, et lastele tuleb inimeseõpetuse tunnis nüüdsest selgitada, et ka transseksuaalsetel poistel ja meestel ning neil, kes oma sugu ei määratle, võib esineda vereeritust ja seetõttu tuleb intiimhügieenivahendid ja prügikastid kättesaadavaks teha kõikides tualettruumides, mitte ainult tüdrukute omades.

Selle sammuga loodetakse saavutada see, et ükski noor, hoolimata soost ja identiteedist, ei häbeneks tampoone ja hügieenisidemeid küsida ja kasutada. “Usume, et kõikidel sugudel peab olema õigus ja võimalus menstruatsioonist avatult rääkida ning sellise lähenemisega tunnustame, et mõned inimesed, kellel on “päevad”, on transseksuaalid”, põhjendati uusi reegleid.

Allikas: http://naistekas.delfi.ee

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.