Igaüks, kes annab allkirja ÜRO rändepaktile, seab tõsiselt ohtu oma kodanikud – Ungari peaminister

0
312

ÜRO ülemaailmne rändepakt on vigane dokument, ja kes seda lepingut toetab, kujutab endast tõsist ohtu oma kodanikele, ütles peaminister Viktor Orbán reedel Prahas.

Pärast ühist pressikonverentsi Tšehhi peaministri Andrej Babisega, teatas Orbán, et dokumendis on sätestatud põhimõtted, mis ei vähendaks kuidagi ebaseaduslikku sisserännet, vaid see stimuleerib seda.

Orbán hoiatas, et kõik kriminaalsed juhtumid tulevikus viidatakse otseselt ÜRO dokumendile kui viiteallikana. Ta sõnas, et massiline ränne oli tõsine probleem ja otsustajad ei tohi ignoreerida inimeste arvamust.

Siiski nentis ta, et tänases Euroopas ei ole inimestel lubatud oma arvamust avaldada, või lihtsalt riigijuht ei võta neid arvesse.

“Kesk-Euroopas me siiski tahame säilitada demokraatiat,”  ütles ta. “Massiline ränne katsetab poliitiliste süsteemide demokraatlikku olemust,”  lisas peaminister.

Ungari-Tšehhi suhete osas märkis Orbán, et kahepoolsed riikide suhted on viimastel aastatel uut mõõdet rakendanud.

Ta ütles, et riikide kahepoolsed kaubavahetus ja investeeringute käive on suurenenud ja lisas, et mõlemad riigid on üksteist toetanud vastastikku investeeringutega.

Ungari farmaatsiatooted (ravimid) lähevad Tšehhi Vabariigis “nagu soojad saiad” , samal ajal tegutsevad Tšehhi firmad Ungaris põllumajanduse ja telekommunikatsiooni valdkonnas, lisas peaminister.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.