Igor Gräzin: “Eesti iseseisvus ei ole lihtsalt kaela sadanud manna, vaid miskit, mille eest tuleb seista!”

0
1374

Igor Gräzin:


Eesti iseseisvus ei tohi muutuda sõnakõlksuks seda enam, et oht on reaalne. Ja see ei tule teps mitte Moskvast. Tuleb kõvasti meeles pidada, et Euroopa Liidu (vähemalt parlamendi) ründed iseseisvuse vastu on reaalsed. Austria juhid sõimati läbi toetuse eest Ungarile, Ungarit ähvardatakse sellepärast, et ta julgeb kaitsta oma piire, Itaalia peaministrit ähvardatakse giljotiiniga, Võshegradi riike käsitletakse kui vaenu-riike … paratamatult küsid: millal on meie kord? Kas suudame seista oma iseseisvuse eest? Kas meil on olemas POLIITILISE kaitse tahe? Ja veel: milline on meie poliitilise enesekaitse võime olukorras, kus me oleme kaotanud meie majanduse ühe alus-tala – panganduse (kes seda enam usaldab? – 10 miljoni lugu, 90.-te aastate romantiline Rummu-Jüri lugu, on täpe võrreldes täna ilmsiks tulevaga). Palju õnne meile kõigile ja teadmist, et Eesti iseseisvus ei ole lihtsalt kaela sadanud manna, vaid miskit, mille eest tuleb veel kangesti seista.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.