Isehakanud “päästjate” kohtutund hakkab saabuma

0
1124

Itaalia võimud on alustanud uurimist Vahemerel tegutsenud “päästelaeva” Iuventa suhtes, kahtlustades selle meeskonda inimsmugeldajatega koostöö tegemises ning ebaseadusliku sisserände abistamises ja toetamises.

Valitsusvälise organisatsiooni Jugend Rettet laev Iuventa konfiskeeriti 2017. aasta augusti alguses Lampedusas ning itaallased andsid sellele ka tegevuskeelu Vahemerel.

Nüüd on uurimine jõudmas lõpufaasi ja süüdistuse esitamisel ähvardab kogu laeva meeskonda – 7 sakslast, 2 šotlast ja hispaanlane – inimkaubanduse eest kuni 20 aastat vangistust.

Üks “päästjatest”, Hispaania päritolu tuletõrjuja, võitleb vihaselt süüdistuse vastu öeldes, et tema ei teinud muud kui päästis uppuvaid inimesi.

Itaalia võimude sõnul aga tabati Saksa laeva meeskond kaks korda ebaseaduslike sisserändajate ülevõtmisel otse inimkaubitsejate laevalt. Mõlemal juhul ei olnud tegu merehädas inimeste aitamisega, vaid otsese inimeste vahendamisega. Kord vedas Iuventa operatsiooni lõpus inimkaubitsejate paadi tagasi Liibüa territoriaalvetesse, et seda saaks veel kasutada.

Uurimine lõpeb suvel ja siis selgub, kas esimesed isehakanud “päästjad” saadetakse pikaks ajaks trellide taha.

Tõlkis: kogukond “Ei Pagulastele”

Allikas: Voice of Europe

 

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.