Islamikultuur: Iraanis keelati koeraga jalutamine

0
1452

Iraani pealinnas Teheranis keelustati koertega avalikus kohas jalutamine osana juba pikalt kestnud võimude kampaaniast heidutada inimesi endale koera võtmast, edastab Daily Mail.

Teherani politseijuht Hossein Rahimi ütles, et nad said linna prokuratuurist loa astuda samme inimeste vastu, kes jalutavad oma koertega avalikus kohas, näiteks parkides. Otsust põhjendas ta sellega, et koerad põhjustavad avalikkuses hirmu ja ärevust.

Rahimi lisas, et nüüdsest on keelatud ka koera autos sõidutamine. “On keelatud vedada koeri autodes ja kui seda märgatakse, järgnevad automaniku suhtes politsei karmid sammud,” selgitas ta.

Koera pidamisele ja lemmikuga avalikus kohas jalutamisel on vaadatud halvakspanuga alates 1979. aasta islamirevolutsioonist ning vahel on koeri ka omanikelt ära võetud.

Iraani islamiliidrite nägemuse kohaselt on koerad nö ebapuhtad loomad. Samuti peetakse koera pidamist kukutatud monarhiaga seotud läänelikuks kombeks.

Iraani kultuuriministeerium ja islaminõukogu keelustasid 2010. aastal lemmikloomade ja lemmikloomatoodete reklaami ning viis aastat tagasi tehti parlamendis katse kehtestada seadus, mille kohaselt saanuks koeraga jalutajaid trahvida ja isegi piitsutada.

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.