Islamiseerumise indeks: Eesti on 21. kohal, Soome 13. kohal ja Rootsi 2. kohal

0
1598

Islamiseerumise indeksi järgi on Eesti 21. kohal, Soome 13. kohal ja Rootsi on 2. kohal. Üldiselt järgivad lääneriigid rohkem islami tavasid, kui nende oma islamimaad. 

Islamit uuriv sihtasutus “Islamicity Foundation” hindab erinevate riikide ja valitsuste käitumist moslemite suhtes, ning kuidas suhtutakse Koraani õpetustesse.

Indeks põhineb iga riigi majanduslikul ja inimarengul, seadustel ja haldusel, inimõigustel ja rahvusvahelistel suhetel, kuid mitte moslemi religiooniga seotud küsimustes, nagu igapäevased palved, paastumine või palverännak.

Indeksi järgi on Rootsi teine ​​islamiriik ja Soome on 13. kohal ja Eesti seisab 21. kohal.

Mis kõige huvitavam asja juures on, et Moslemimaad ise polegi nii islamiseeritud, kui seda on valged Euroopa riigid. Toome indeksist kohe ühe näite: esimene moslemimaa indeksi järgi on Araabia Ühendemiraadid, ning nad asuvad alles 45. kohal.

Islamiseerumise indeks on koostatud Iraani päritolu rahvusvahelise kaubanduse ja suhete professor Hossein Askari ja Scheherazade RehmanEuroopa Liidu Research Center ‘s ( Euroopa Liidu uurimiskeskuse) juhi poolt.

Islami Fond püüab islamit rahumeelselt reformida moslemi riikides.

Allikas: Kansalainen.fi

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.