Islamiseerumise indeks: Eesti on 21. kohal, Soome 13. kohal ja Rootsi 2. kohal

0
1763

Islamiseerumise indeksi järgi on Eesti 21. kohal, Soome 13. kohal ja Rootsi on 2. kohal. Üldiselt järgivad lääneriigid rohkem islami tavasid, kui nende oma islamimaad. 

Islamit uuriv sihtasutus “Islamicity Foundation” hindab erinevate riikide ja valitsuste käitumist moslemite suhtes, ning kuidas suhtutakse Koraani õpetustesse.

Indeks põhineb iga riigi majanduslikul ja inimarengul, seadustel ja haldusel, inimõigustel ja rahvusvahelistel suhetel, kuid mitte moslemi religiooniga seotud küsimustes, nagu igapäevased palved, paastumine või palverännak.

Indeksi järgi on Rootsi teine ​​islamiriik ja Soome on 13. kohal ja Eesti seisab 21. kohal.

Mis kõige huvitavam asja juures on, et Moslemimaad ise polegi nii islamiseeritud, kui seda on valged Euroopa riigid. Toome indeksist kohe ühe näite: esimene moslemimaa indeksi järgi on Araabia Ühendemiraadid, ning nad asuvad alles 45. kohal.

Islamiseerumise indeks on koostatud Iraani päritolu rahvusvahelise kaubanduse ja suhete professor Hossein Askari ja Scheherazade RehmanEuroopa Liidu Research Center ‘s ( Euroopa Liidu uurimiskeskuse) juhi poolt.

Islami Fond püüab islamit rahumeelselt reformida moslemi riikides.

Allikas: Kansalainen.fi


Järgneb reklaam