Istanbuli politsei andis geidele pisargaasi ja kumminuia

0
1829

Kui omasooiharad saavad mujal maailmas vabamalt oma haigust propageerida, siis Türgi pealinnas Istanbulis on see keelatud. Paraad on keelatud viitega “rahvatervisele”.

Istanbuli politsei rakendas Istanbul Pride’i paraadi keelamiseks pisargaasi ja kumminuia. Omasooiharate suursündmus keelati viiendat aastat järjest.

Paraadi peatamiseks Taksimi väljakul kasutas politsei protestijate laiali peksmiseks kumminuia ja visati rahvasekka pisargaasi. Tunnistajate sõnul tulistati paraadil osalejaid ka kummikuulidega. Lisaks oli kohal ka arvukalt veekahureid.

Paraadid on keelatud ka Izmiris ja Antaljas

Omasooiharad on varem kritiseerinud “Pride” korduvat keeldu. 

Samuti on keelatud avalikud kogunemised Istanbulis Bakirkoy linnaosas, sealhulgas seoses ohuga julgeolekule ja rahvatervisele. Isegi teistes linnades, nagu Izmir ja Antalya, keelati paraadid.

Istanbul Pride 2014 osales 100 000 omasooiharat

President Recep Tayyip Erdogani kiitis heaks paraadi korraldamise 2014. aastal. Sellel  osales Istanbulis üle 100 000 inimese. See oli ainus kord, kui paraad on olnud lubatud. 

Sellest ajast alates on olnud paraad keelatud.

Allikas: Tagesschau.de ja Dw.com

 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.