Itaalia võttis paadipõgenikud vastu “suletud sadamatest” hoolimata

0
485
  • Matteo Salvini lubas päästelaeva Mare Jonio’l, millel oli lastiks 30 päästetud inimest, Itaalias randuda, öeldes, et see oli selle laeva „viimane reis”.

Itaalia merevägi ja päästeorganisatsioon toimetasid eile Itaaliasse mitukümmend paadipõgenikku, hoolimata siseminister Matteo Salvini “suletud sadama” poliitikale, pärast seda, kui teised Euroopa riigid nõustusid neid ise võõrustama.

Päästelaev tõi Lampedusa sadamasse 30 sisserändajat, kes toodi otse Liibüa rannikult.

Itaalia siseminister Matteo Salvini teatas esialgu, et Itaalia päästelaev “Mare Joniole” jääb sadamad suletuks, kuid otsustas ringi, kui mõned Euroopa liikmesriigid lubasid neid ise võõrustada.


Päästemissiooni juht Beppe Caccia sõnas, et “Itaalia politsei oli Mare Jonio sadamasse randumise vastu, kuid ei öelnud neile, et nad kavatsevad päästelaeva kinni pidada.” -Ta eitas igasuguseid seadusrikkumisi.

“Päästelaeva arestimise oht on see, mis meie tegevuse peatab. Kuid meile on oluline, et inimesed elaksid turvaliselt,” rääkis päästelaeva meeskond.

Lisaks päästis Itaalia merevägi reedel eraldi missiooniga veel 36 sisserändajat Vahemerelt, ning nad lubati randuda Sitsiiliasse, Euroopa Liidu lepingu alusel, mis tähendab, et paljud päästetud migrandid viiakse üle teistesse riikidesse, ütles Itaalia valitsus.

„Ma tänan Prantsusmaad, Maltat, Luksemburgi ja Saksamaad selle eest, et nad on valmis võõrustama migrante,” ütles peaminister Giuseppe Conte reedel oma avalduses.

„Kriminaliseerige humanitaarabi”

Reedel hukkus Vahemerel vähemalt 65 sisserändajat, kui nende paat ümber paiskus, teatab ÜRO vastavalt oma andmetele.

Tuneesia kaitseministeerium teatas, et paat oli lahkunud Liibüa Zouara sadamast eesmärgiga jõuda Itaaliasse.

Liibüa läänerannik on peamine lähtepunkt Aafrika migrantidele, kes soovivad jõuda inimkaubitsejatele maksmisega Euroopasse.

Rooma on võtnud üha karmimaid sisserände vastaseid seisukohti, Salvini allkirjastas eelmisel kuul käsu, millega keelati päästelaevadel inimeste päästmise vahemerelt.

Päästelaeva “Mare Joniot” süüdistati märtsis Itaalia Lampedusa saarele kümnete sisserändajate kaldale toomises, kuid süüdistusest loobuti nädala pärast.

Itaalia sadamate sulgemine on põhjustanud kogu Euroopa Liidu hõlmavate sõjaliste otsingu- ja päästepatrullide kokkuvarisemise.

Saksamaa on varem päästemissioonist loobunud, neile kuulus päästelaev Sophia, öeldes, et Itaalia valitsuse seisukoht kahjustab kogu päästeprojekti.

Pärast seda, kui Itaalia sulges oma sadamad päästepaatidele, ei ole suutnud Euroopa riigid jõuda kokkuleppele, millised riigid peaks merel päästetud migrandid vastu võtma.

Allikas: www.aljazeera.com

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.