Jõuluvana peaks olema naine voi vähemasti sooneutraalne

0
381

Selline teema on tõstatunud Inglismaal. Furoor algas sellest, kui kaks naist Inglismaal otsustasid ühel üritusel jõuluvana rolli astuda. Teatud seltskond sai sellest nii hoogu, et jõuluvana muutmine naiseks tõusis päevakorda. Paljude arvates võiks jõuluvana olla kui mitte naine, siis vähemasti sooneutraalne, vahendab Lad Bible.

Seepeale küsitles brändi loomise firma GraphicSprings 400 inimest USA-s ja Suurbritannias “potensiaalsetest viisidest”, kuidas võiks jõuluvana “moderniseerida”.

Koguni 27 protsenti küsitletuist arvas, et jõuluvana tuleks ümber muuta naiseks või sooneutraalseks.

Sotsiaalmeedias tõusis suur torm, paljud inimesed arvasid, et kogu see teema on “naeruväärne”.

Teema tuli jutuks ka Briti populaarses hommikusaates “Good Morning Britain”, kus saatejuht Piers Morgan ägestus ja lajatas otse, et inimesed on lolliks läinud.

“Jõulutaat (Inglismaal on ta Father Christmas) nagu tema nimi viitab, on meessoost. Jõulutaat on alati olnud jõulutaat,” ütles Morgan. “Teda nimetatakse jõulutaadiks!” mille peale saatejuht kortsutas ajalehe ja teatas: “Maailm on lolliks läinud!”

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.