JUHTKIRI: Kaljulaid ajakirjale Foreign Policy: vihkan EKRE käitumist!

0
721

„Eesti heitleb enda valitud rassistidega“. Selline on välispoliitikateemalise ajakirja Foreign Policy artikli pealkiri. Juhtlõik tutvustab Eesti president Kersti Kaljulaidi ning lubab intervjuus juhiseid, kuidas paremäärmuslastele vastu seista.

President alustab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna vastu tule andmisega kohe esimesele küsimusele vastates: „Vihkan neid nende käitumise pärast ja vabandan kuvandi eest, mis sellest võib tekkida. Korralikud inimesed nii ei käitu. Ta kurdab: „Nüüd pean mina teistele nende lolle tegusid selgitama ja territooriumi tagasi võtma.“

„Ma olen selle partei ministritega rääkinud küll,“ sõnab president, „üldine arusaam on see, et rahvusvahelises, globaalses ühiskonnas pole võimalik normaalselt tegeleda kui inimesi muudkui üles ärritad, usud sa siis neid asju, mida ütled, või ei. Mul on kuri kahtlus, et mõned nendest isikutest ei usu ise ka sellesse, mida nad teevad.“ Lisaks ei ole Kaljulaid kindel, kas EKRE poliitikud saavad oma tegudest aru. Ta loodab, et nad peagi lõpetavad. „Ja kui ei lõpeta, eks ma siis muudkui vabandan nende pärast edasi,“ kehitab president õlgu.

Mis puudutab kohtumist Prantsuse poliitiku Marine Le Peniga, möönab Kaljulaid, et isegi EKRE ei nõustu Le Peni venesõbraliku maailmapildiga. Kokku saada võib igaüks aga kellega tahes, sõnab ta, kuid lisab, et ise pole ta Le Peni juhitud Rahvusliku Liidu partei liikmetega kunagi kohtunud.

Kasutatud allikad:

Rahvuslane.ee toimetuse kommentaar: “Proua President, kuhu jäi teie nn 100 vihavaba päeva? Teiseks tahaks teile mainida, et tunne on meil vastastikune: ka meie vihkame teie käitumist! Kolmandaks peaksin veel ütlema, et kui rahvuskonservatiivid mõne krõbedama sõna ütlevad, siis sõimatakse meid rassistideks ja et meie hävitame Eesti mainet! Millist mainet? Eesti maine hävis koos Oravate ja teie käitumistega.”

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.