JUHTKIRI: Poola sülitab EU tsensuurile!

0
1319

Poola keeldub järgimast uusi EU autoriõiguse seadusi, mida paljud nimetavad tsensuuriks. Poola ei kavatse neid direktiive täies mahus täitma hakata, ütles valitsuserakonna juht Jaroslaw Kaczynski.

Valitsuserakond andis teada, et Poola ei täida Euroopa Liidu uusi autoriõiguse seadusi ja põhjendab oma seisukohta sõnavabaduse kaitsega.

Poola valitsuserakonna Õigus ja Õiglus (PiS) juht Jaroslaw Kaczynski sõnul kujutab uus autoriõigus seadus endast sõnavabaduse ohtu, kuna nad „keelavad kriitika ja selle alased meemid”.

Poola ei kavatse jääda uuest seadustest täielikult välja, kuid erakonna juht ütleb, et ta austab Poola põhiseadust rohkem, kui Euroopa Liidu oma.

Allikas: Nykysuomi

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.