Kaks rikast Saudi perekonda ostis oma liikmetele Maltalt 62 euroliidu passi

0
209

“Mõne päeva eest avaldati Malta riiklikus väljaandes mullu kodakondsuse saanud isikute nimed, kus on ka kümneid Saudi jõukate perede liikmeid.

Saudi Araabia ja kogu maailma jõukaimate perede hulka kuuluv al-Muhaidibi ja al-Agili perekondades loetelu järgi kokku 62 uut Malta kodanikku, ehkki enamik isikutest on alaealised ja pole iialgi riiki jalga tõstnud, kirjutab Delfi.

Vastavalt 2014. aastast kehtivale korrale annab valitsus kodakondsuse isikutele, kes suudavad selle eest riigieelarvesse tehtavate maksete ja kinnisvarasse investeerimise näol tasuda.

Läbipaistvuse vähendamiseks avaldab Malta valitsus uute kodanike loetelusid nii, et tähestikuliselt on järjestatud eesnimed, aga mitte perenimed. 2017. aastal mõrvati korruptsioonijuhtumeid uurinud Malta ajakirjanik Daphne Caruana Galizia.

Üks pass läheb omanikule maksma vähemalt 650 000 eurot, kuid annab see-eest kõik euroliidu kodakondsusega kaasnevad õigused.”

Allikas: Delfi.ee

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.