Kaljulaiu hinnangul võis just tema “sõna on vaba” dressipluus hoida ära suurema ohu sõnavabadusele

0
564
Fototöötlus: Rahvuslane.ee

President Kersti Kaljulaid väljendas ETV-le antud intervjuus arvamust, et võib-olla hoidis Eestis suurema ohu sõnavabadusele ära just see, et ta käis loosungit “sõna on vaba” kandva dressipluusiga riigikogus valitsuse ametisse vannutamisel.

Intervjuud läbi viinud Marko Reikopi sõnul oli Kaljulaiu poolt loosungit “sõna on vaba” kandva dressipluusiga parlamendi ette ilmumine sugugi mitte asjatu, kuna ka tema olevat kevadel tunnetanud, et sõnavabadus oli Eestis ohus.

Vastuseks Reikopi küsimusele, kas presidendil on tulnud aasta jooksul mõte veel kord see pusa selga tõmmata ja kas selleks on põhjust olnud, vastas Kaljulaid, et oht oli kevadel tõesti reaalne ehk oli just tema see, kes ohu eemale tõrjus.

“Mul on väga hea meel, et me justkui vabanesime mingist pingest. Et, nagu te ütlete, tunnetuslikult te tajusite ohtu. Võib-olla oli see pusa, see väike müks, mis selle ohu meist eemale lükkas, selle enesetsensuuri riski meist kaugemale lükkas. Võib-olla oli just sellisena see oluline,” selgitas ta.

Kaljulaid kandis loosungiga “sõna on vaba” dressipluusi 29. aprillil 2019, kui riigikogus toimus Vabariigi Valitsuse ametisse vannutamine.

Allikas: Objektiiv.ee

Seotud lugu: “President: homovastased meeleavaldused ohustavad põhiseaduslikku korda”


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.