Kersti Kaljulaid: aeg on rääkida seksist robotiga

0
1659

President Kersti Kaljulaidi hinnangul on viimane aeg hakata rääkima sellest, millised saavad tulevikus olema inimeste suhted, sealjuures seksuaalsed suhted, robotitega – mis on keelatud ja mis mitte.

«Kõige keerulisem küsimus minu jaoks on see, et kui meil on inimnäolised, inimkujulised robotid  – mida nendega teha võib? Kas need asjad, mis on keelatud inimene-inimene suhetes – mõtleme kasvõi seksuaalsuhetele lastega – … kui meil on selline robot, masin – mida võib, mida ei või? Väga keerulised küsimused!» tõdes president.

«Kas teda võib lüüa, kas teda võib jalaga lüüa. Kuidas hakkab see mõjutama meie suhtumist teistesse inimestesse?» küsis Kaljulaid.

President tõdes, et inimestel on kujunenud ootus, et kui nad suhtlevad esemestatud algoritmi või algoritmi endaga, et see on keskmiselt tark.

«Aga ta ei ole. Peame hästi palju mõtlema sellele, kuidas me edaspidi, kui järjest rohkem ja rohkem meie keskel liigub, toimetab ja on neid esemeid ja asju, neisse suhtume, kuidas me neid kohtleme. Kuidas näiteks see, kuidas me neisse suhtume ja kuidas neid kohtleme, mõjutab meie omavahelist – ühiskonnana – toimimist,» rääkis Kaljulaid.

Kaljulaidi hinnangul on ohtlik näiteks see, et üks keskmiselt intelligente robot, mis oskab midagi spetsiifilist teha, on inimesega suheldes tavaline autist – ta on rumal ja me ei oska sellega arvestada. Seetõttu ei tea me, millised ohud meile reaalses elus kaela sajavad.

Presidendi hinnangul on käes aeg, et neil teemadel – neist ohtudest ja riskidest – tuleb hakata rääkima.

Allikas: tehnika.postimees.ee

JÄTA VASTUS

Please enter your comment!
Please enter your name here

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.