Kolmas Maailmasõda? – Iraanis heisati esimest korda ajaloos punane sõjalipp

0
6078
Laupäeva, 4.1.2020 ajaloolise hetke pilt.

Esmakordselt Iraani ajaloos tõsteti punane lipp Qomi Püha Jamkara mošee kupli tippu. Punane sõja lipp on eesseisva suure lahingu sümbol, teatab Mvlehti.net.

Punane lipp tõsteti Jamkara mošee tippu Iraani Qomi linnas , Shia moslemite (Šiiidide)  linnas ja on üks olulisem palverännakute sihtpunktis. Qom oli üks Iraani revolutsiooni keskusi.

Loe veel: Iraan provotseeris Trumpi enne rünnakut: “Te ei saa midagi teha!”

Sümboolne punane lipp tõsteti esimest korda ajaloos kuulsa Jamkara mošee tippu. Allikad räägivad, et lipp sümboliseerib seda, et ees on oodata suurt lahingut. Lipp annab jätkuvalt märku, et verd on ebaõiglaselt valatud, ja see on signaal tapetud inimeste nimel kättemaksma.

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.