Kreeka andis pagulasseisundi ISIS-lihunikule, Ungari pistis mehe pokri

0
1063

Ungari võimud süüdistavad inimsusevastastes kuritegudes Süüria põgenikku ja Islamiriigi hukkajat, kes tappis 25 inimest – sealhulgas oli 20 sama perekonna liiget.  Inimesed hukati, sest nad keeldusid ISISega ühinemast. 

Ungari politsei pidas 27-aastase F. Hassani Budapesti lennujaamas esmakordselt kinni mullu detsembris, kahtlustatuna terrorismis. Hassan arreteeriti Ungari terrorismivastase võitluse keskuse (TEK) ametnike poolt, kes avastasid alguses, et tegu on lihtsalt kahtlase isikuga. 

Alguses oli Ungari võimudel plaan F. Hassan väljasaata Kreekasse – kus ta oli saanud pagulasseisundi -, kui võimud avastasid võimalikud seosed Homsi veresaunaga, pisteti mees pokrisse.

Uurimine tuvastas, et tegu oli kõrge positsiooniga Islamiriigi juhtfiguuriga, kes tegi Lähis-Idas kirjeldamatuid ja kõige julmemaid tegusid.

Eelmise nädala teisipäeval astus ISISe lihunik F. Hassan kohtu ette.

27-aastast meest, keda Ungari võimud nimetasid F. Hassaniks, kahtlustatakse 2016. aastal üle  25 inimese hukkamises – Reutersi andmetel olid 20 Homsi linnas hukatud inimest ühiste perekonna nimega, ehk sugulased.

“Põhjuseks oli, et nad keeldusid Islamiriigiga ühinemast,” teatasid Ungari prokurörid.

Ungari terrorismivastase võitluse keskuse andmetel oli Hassan enne vahistamist külastanud paljusid teisi Euroopa riike. Konkreetseid riike siiski ei nimetatud.

Ungari prokurörid nõuavad eluaegset vanglakaristust.

 


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.