Kreeka rannavalve vahistas salakaubaveo eest kaks migranti

0
459

Selle nädala alguses võttis Kreeka rannavalve kinni purjeka ja arreteerisid kaks isikut 37 ebaseadusliku migrandi Itaaliasse smugeldamise katse eest.

Teisipäeval teatas Kreeka rannavalve, et peatas Joonia meres Ukraina lipu all sõitnud paadi, millel oli pardal 37 inimest. Paat polnud kaugel Kreekas asuvas Zakinthose saarest, kirjutab Ekathimerini.com.

Laev konfiskeeriti, samal ajal toimetati reisijad Zakinthose sadamasse.

Ehkki ametivõimud ei ole pardal viibivate inimeste kodakondsustest teada andnud, mainisid nad siiski, et nad uurivad kaht pardal olnud kahtlusalust, keda kutsutakse vaid 35 ja 49-aastasteks välismaalasteks, kes võivad kuuluda rahvusvahelisse inimkaubandus – salakaubaveo organisatsiooni.

Türgist saabub Kreekasse jätkuvalt sadu ja sadu illegaale, paljud unistavad jõuda Euroopa jõukamatesse heaoluriikidesse. Kuna Ungari Viktor Orbán ja teised on Balkani marsruudi sulgenud, kasutavad paljud illegaalid salakaubavedajate teenuseid.

Eelmisel nädalal jõudis Kreeka, Lesbose saarele 540 illegaalset sisserändajat. Alates ELi-Türgi lepingu allkirjastamisest 2016. aastal on see kasvatanud ebaseadusliku sisserännet. Kreekas on täna Afganistani, Iraagi ja Süüria sisserändajate peamine sisenemispunkt Euroopasse.

Ainuüksi sel aastal on Kreekasse sisenenud vähemalt 22 000 migranti.

Allikas: Voice of Europe


Järgneb reklaam


 

JÄTA OMA VASTUS

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.